pět
v jednom
Bobešovy stránky..,
stránky o uzlování, elektronice, muzice, o hrách
a pár zajímavých fotografií navrch...
Pět v jednom...
Celé stránky jsou, jak již jejich záhlaví napovídá, rozděleny do pěti
segmentů. Každý ze segmentů má svoji barvu a zajímá se určitým tématem.
Barva červená je určena pro výtvarno, modrá pak pro elektroniku,
žlutá vás bude provázet muzikou, zelené budou nápady pro volný čas a
fialová bude směřovat k fotografiím. Mezi jednotlivými segmenty a články,
vás bezpečně provedou barevné ikony. Na této stránce pak budete vždy nálézat
upoutávky na nově vložené věci. Ve vrchu stránek pak je pořadové číslo update
i s datem poslední změny. Barva záhlaví stránek navíc bude signalizovat, v
kterém segmentu stránek se něco změnilo.
|
|
|
Další brnk na Kopě 3.6.2026Asi se zasejc do středy trefil déšť,basa u stěny, koloběžka pod střechou.. :) -b- |
|
KnihyKniha Chladná krev od Lisy Jackson,detektivní příběh, u kterého do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Jasnovidectví, vztahy, kruté vraždy podle vrahovy vize Vyvolenosti, a detektiv, který pomalu rozmotává celý případ.. -b- |
BobšárnyAneb pár písniček z mého hrníčku.Některé písně už jsou uloženy dokonce i na Youtube, kde jsou takto přístupné všem, a pokud si budete chtít brnknout se mnou, můžete si stáhnout text i akordy v .pdf Tentokrát je to písnička starší Názory trochu o tom, jak reagujeme, jací jsme, trochu i o této době.. -b- 20.5.2026 |
Hraní v motorestu 29.5.2026Po delší době jsem si šel brnknout do Harty do motorestu.Pohrátí je zde takové sousedské, lidi se sesednou kolem stolu, a volí písničky dokola. Tedy volí muzikanti i nemuzikanti, a to si myslím, nemůže muzikanty tak úplně bavit.. Ale, tak to tady je :) Jinak ale pohrátí zajímavé a na úrovni.. -b- |
Počtvrté na Kopě 27.5.2026Tentokrát to vypadalo, že budeme bez basy,ale dorazila Nataša s ukubasíkem a zachránila nás.. A je to i super, že začínáme jinou melodií.. díky. Přišel po dlouhé době i DavidJ s harmonikou. A bylo i více posluchačů.. -b- |
Třetí hraní na Kopě 20.5.2026Tohle hraní jsem nějak vynechal,fotečky jsou díky HonzojR.. :) -b- |
Druhé hraní na Kopě 13.5.2026Venku bylo počasí, které nelákalo k venkovnímu posezení,ale přesto jsme se sešli, třeba v čepici a pohrálo se.. :) Ale KopaKabána moc plná nebyla.. -b- |
8.5.2026 brnkání na Kněžické.V dopoledních hodinách jsme se sešli u Kněžické chalupy,abychom tu pohráli lidičkům, kteří ten den lezli nahoru na horu Žalý.... Chvilku jsme vážili, zda hrát venku či ve stodole, ale Krakonoš nás svým mrholením přesvědčil dovnitř, a byla to nakonec dobrá volba. Pohrátí to bylo z našeho pohledu excelentní, díky všem muzikantům i posluchačům. Děkujeme Kněžické chalupě za azyl.. :D -b- |
Kopa už běží 6.5.2026Sice pršelo a i blesky zasvítily, ale na Kopěse přesto začalo opět muzicírovat.. :D -b- |
U Učíků 15.4.2026Přišel jsem tentokrát později uťapanej po roubování jeřabin.A tak první co bylo, byla káva. A první Vyplouvání jsem proladil banjo4, a Zlatokopa už jsem pobrnkával, kéž už by se hrála jen nějaká znělka, Zlatokopa jsem míval kdysi docela v oblibě, u Vyplouvání asi podobně :( HonzaR dělal statistiku, prý opět asi 55 songů za večer, to je docela dost. :) Tentokrát to bylo poslední pohrátí U Učíků, dáváme pauzu, a pak se někdy od května objevíme podle počasí na Kabáně. Opět to budou středy od 18té hodiny, jestli se něco nezmění. -b- |
Motorest 20.3.2026Pár foteček z brnkání v Hartě v motorestu..Zajímavé hraní, řekneš písničku, z MilanaP se zakouří, a všem napojeným se na mobilech a tabletech objeví text a akordy.. Musím ale potvrdit, že na tomhle hraní nikdo nekazil rytmus, a bylo to fajn pohrátí.. Kazil jsem to jenom já, Ritakádo nebo Rikatádo.. :D -b- |
KobylkaNeladí vám na ukulele nebo na kytaře kobylka ?Zkuste si změřit o kolik mm je jinde, než by měla být. Je zajímavé, jaké zmetky se v tomto směru dají pořídit.. Tentokrát jsem zkusil vypočítat a vytisknout korekční trámeček do kobylky pro kytaru, která se mi vrátila domů ze služby na chalupě na Žalým. 27.2.2026 -b- |
Žalý 31.12.2025Sníh padal, zajímaví lidičkové se sešli, sobě popřáli štěstí, zdraví,buřty se opékaly, povídalo se, zazpívalo, páleného ochutnalo. Pár placiček pro Žaláky25 se rozdalo a na chalupě jsem vyměnil kytaru za kytaru s emblémem Žalýho.. -b- |
Pomůcka pro transpozice, stupnice, akordyNabídka souborů pro vytisknutí 3D kotoučkůpro usnadnění transpozice, pro učení stupnic a pro usnadnění pochopení a tvorby složitých akordů 16.11.2025 -b- |
Prázdniny v Telči 2025O tom jak bylo v Telči na Prázdninách..-b- |
Festival 12.7.2025Nešel bys pohrát na festival? No, toť výzva, že..Nakonec jsem Johnatonovi na nabídku kývnul, a pak už jsem jen doufal, že to dobře dopadne.. :D -b- |
Koncovky s jednou tónovou dírkou - část3.Jak si vyrobit koncovku v C s přidaným tónovým otvorem DKomponenty ve 3D pro píšťaly větší, výroba píšťaly v G s tónovými otvory A a A#, tabulatury a pár náslechů hry.. 11.2.2024 -b- |
|
13.Řízení úseku modelové železniceJedná se o řídící kartičku pro jeden úsek kolejí modelové železnice.Úsek lze řídit pomocí tří spínačů nebo výstupů z PLC. Zpětně kartička hlásí po čtyřech výstupech stav jističe a obsazenosti na třech sekcích kolejového úseku. K dispozici je i zdrojový program pro procesor 89c2051, který řídí rampy rozjezdů a zastavování mašinky pomocí šířkové modulace na 50Hz (popř i na 25Hz) 26.10.2023 -b- |
PištěníO tom proč píšťalky piští, a také o tom, jak si jednoduševyrobit píšťalu svojí. O tom, jak si na píšťale navrhnout svoji stupnici a kde navrtat tónové otvory a jak to celé naladit a jak pak hrát.. Nebojte se, není to nic složitého.. :o) 3.10.2022 -b- |
|
Žaláci..to jsou lidičkové, kteří o sobě vlastně ani skoro nevědí, že dělají totéž..Najednou je popadne, a lezou nahoru na Žalý. Většinou choděj sólo, někteří ve dvou nebo jen se psem. Někteří na lyžích, na kole, pěšky.. Co je ještě spojuje? Že v jednom roce to Žalý vylezou několikrát, a dělají to sobě pro radost, a také pro pohyb a zážitek z měnící se přírody. A jelikož se právě překulil rok 20, tak jen malé resumé, a šlapem dál.. -b- 11.1.2021 |
|
Tisk na kytaruTentokrát je to o tom, jak si natisknout na kytaru,nějaký obrázek nebo symbol. Podobně jde tisknout i na jiné lakované předměty. Chce to jen drzost, trpělivost a odvahu to vyzkoušet.. Jdete do toho? Držím vám palce. 22.10.2020 -b- :) |
Ozdobná vazba sesazení kříže.
Je to jen o zajímavém zdobení při provazovém ovázání dvou |
Dedukce neznámých hmatů na kytařeObčas se vám určitě povede něco na kytaře chytit, a ono to hezky zní..Nebo nějaký hmat jen posunete o nějaký pražec výš a ejhle.. :o) A vy si nejste jistí, co je to vlastně za pa-akord.. A právě na takovéto bádání byl stvořen program v Excelu, který vám tímto představuju a daruju.. užijte si ho ..:o)) 13.8.2019 -b- |
|
DřevotiskTo jedete na kole do kopce, nohy šlapou, a vám se v hlavě honí myšlenky.Co tisknout třeba ze špalku. Dokud to nezkusíte je to jen nápad. Ale zkouška tisku dopadla perfektně, a tak nápad pouštíme dál... Užijte si to.... ;oD 11.5.2018 -b- |
|
Jak na GAL16V8Je to sice trošku starší součástka, ale teď jsem s nířešil jeden problém a zjistil jsem, že na netu je o ní spousta nic nenapovídajících informací. A tak jsem se to trochu pokusil napravit. Třeba to tu někdy někdo rád použije nebo jen nastuduje... :o) 8.4.2018 -b- |
Pletenec kytara
Konečně i ukázka, jak to vypadá, když se pletenec |
Studie uch a upletení kytary
Podařilo se mi konečně dát dokupy návod na upletení |
Nové předlohy pro pletení
V předlohách přibylo několik nových !!! |
Krycí jména
Na vánoce jsme si doma zahráli zajímavou stolní hru. |
Rubikova kostka
Nedávno jsem do ruky vzal starou Rubikovu kostku a |
Vidíte opravdu to, co vidíte ?Zamrznul potok a tak jsem se po dlouhé době vydal s foťákem |
|
BumBumBumTentokrát to je taková legrácka, jak si doma udělat dupák.Napadlo mne to, když si takhle doma sám pro sebe brnkám na kytaru a jednou nohou si podupávám do rytmu... Co kdyby ta noha ovládala nějaký bubínek.. A takhle to dopadlo.. Zkuste si to také.. :o) 10.12.2017 -b- |
Prstoklady na zobcovou flétnuMalý prográmek napsaný v excelu pro učení a osvojení prstokladůna zobcovou flétnu. Lze v něm připravit okolo 30ti cvičení, které se vám převedou na tabulatury jednotlivých tónů. Cvičení můžete snadno a rychle transponovat do vyšších tónů. Prográmek je vhodný pro učení dětí na zobcovou flétnu.. ;o) 9.12.2017 -b- |
|
Roubování třešníA jak dopadlo roubování ?Mohlo dopadnout lépe, ale nic bych se nenaučil ;o) Na druhou stranu jsem si vyzkoušel, které rouby jsou lepší, a co bude pro příště důležité pohlídat. Ale přesto všechno se podařilo naroubovat dvě pláňky třešní ve volné přírodě, a já to pro sebe beru jako úspěch. Nezkusíte, to příští rok také ? 19.6.2017 -b- |
![]() Plánované prodejní akce 2018
Začátek srpna dílna na Prázdninách v Telči.. |
|
Teplo do kapsyUrčitě jste se setkali s plastovým pytlíčkem, v němž jenějaká kapalinu a kulatý plíšek :o) Když plíškem lupnete, tak kapalina začne tuhnout a vyvíjet teplo, které vás ohřeje. Vždy si vzpomenu na Julia Verna a jeho knihu Na kometě: :o)). My si ale nyní představíme ohříváček na benzín.... Pořídil jsem si ho v obchodě Swagman u nás ve Vrchlabí. Krásná věcička.. :o))) 12.12.2015 -b- |
Studie hraní stupnic na kytaru v polohách
Ještě mi to nedalo, a sám jsem byl polapen do kytarových stupnic |
Doplňovačky
Venku už zase začíná být brzo tma,a začíná |
Studie hvězdicového uzlu.
Konečně jsem dodělal dlouho slibovaný článek |
|
ZodpovědnostTo je když Ti řeknou, že každý den dáš králíkům trávu, aby měli co žrát. A najednou máš zodpovědnost, aby Ti králíci nechcípli hladem. Znamená to, že se budeš někomu zpovídat z toho, kdyby Ti ti králíci pochcípali.. :o) dále.. -b- |
Anglická slovíčka
Chcete si zvýšit Vaší slovní zásobu v angličtině? |
Botakvíz
Zkuste si s námi tipnout, co je na obrázku :o))) |